Zamierza uruchomić co najmniej jeden mały reaktor jądrowy SMR. Zmiana nazwy nie jest wielka i tak naprawdę nic nie zmienia z perspektywy samych klientów stacji. Zamiast PKN Orlen będzie to teraz po prostu Orlen, bez pierwszych Microsoft odkupi do 40 miliardów dolarów w magazynie trzech liter, które oznaczały Polski Koncern Naftowy. Jest to uproszczenie nazwy, które powinno zostać pozytywnie przyjęte przez Polaków. W rzeczywistości raczej mało kto posługiwał się pełną nazwą PKN Orlen.
Rada Języka Polskiego ogłasza rewolucję w ortografii. Będą nowe zasady pisowni
- Podobnie w przypadku wielowyrazowych nazw geograficznych i miejscowych, których drugi człon jest rzeczownikiem w mianowniku, np.
- Akcjonariusze zdecydowali ponadto o zmianie statutu spółki wprowadzającej nazwę Orlen SA zamiast obecnej Polski Koncern Naftowy Orlen SA.
- W styczniu 2019 Orlen poinformował, że wchodzi na rynek słowacki i otwiera stacje paliw pod marką Benzina[15].
- W trakcie Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia zmianę statutu spółki, przewidującą zmianę jej nazwy, poparło 99,97 proc.
- Takiej zmianie Kodeksu pracy ma także sprzyjać “relatywnie dobra sytuacja gospodarcza i niskie bezrobocie”.
Potrzebny jest koncern, który zabezpieczy procesy inwestycyjne, będzie stabilizował gospodarkę, będzie inwestował i przejmował, który da bezpieczeństwo Polakom. Od początku taki był zamysł – mówił po przejęciu PGNiG w listopadzie zeszłego roku Daniel Obajtek. Nowa strategia Orlenu uwzględnia przejęcie przez koncern Grupy Lotos i PGNiG.
Polska w kosmicznym wyścigu. Cele do 2020 roku dalej nieosiągnięte
Nowa nazwa ma lepiej odzwierciedlać strategię firmy. Orlen zrywa współpracę z firmą Zioom, która była negatywnym bohaterem śledztwa “Wyborczej” i “Uwagi” TVN – podaje “Gazeta Wyborcza”. “Podjęto działania mające na celu usunięcie z budowy przedmiotowej agencji pracy oraz jej właściciela” – czytamy w informacji przekazanej dziennikowi. Zmianę statutu spółki dotyczącą jej nazwy przyjęło w uchwale obradującej w Płocku 21 czerwca Zwyczajne Walne Zgromadzenie. Zgodnie z tą decyzją obowiązującą nazwą, zamiast dotychczasowej – Polski Koncern Naftowy Orlen SA – będzie Orlen SA.
Rosjanie atakują infrastrukturę energetyczną Ukrainy. “Obiekty poważnie uszkodzone”
Przecież potęga Orlenu została zbudowana na eksploatacji złóż i rafinacji paliw kopalnych. Z jednej strony do niedawna był to składnik niezbędny do rozwoju niemal każdej gałęzi gospodarki, z drugiej działalność dokładająca całkiem sporą cegłę do degradacji środowiska naszej planety. Zarząd Polskiego Koncernu Naftowego Orlen w czwartek zwołał zwyczajne walne zgromadzenie spółki. Zgromadzenie zaplanowano na 21 czerwca br., ma się rozpocząć o godzinie 11 w Płocku.
Orlen może zmienić nazwę jeszcze w 2023 roku
Zdecydowało o zmianie nazwy spółki – z Polski Koncern Naftowy Orlen S.A. Na Orlen S.A. Zmianę statutu spółki, przewidującą zmianę nazwy poparło 99,969 proc. W ramach budowy Plus500 Broker Review: korzyści i warunki handlowe firmy koncernu multienergetycznego spółka sfinalizowała przejęcia Energi, Grupy Lotos oraz PGNiG. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 278,51 mld zł w 2022 r.
Jak zauważyli, obecnie nazwa jest skoncentrowana wokół przetwarzania ropy naftowej. Do zmiany nazwy PKN Orlen może dojść w czerwcu. W ich ocenie “zmiana firmy pozwoli na zachowanie spójności z przyjętą Strategią Orlen 2030 w zakresie budowy koncernu multienergetycznego oraz budową globalnej marki Orlen na rynkach zagranicznych (proces rebrandingu)”. Z wnioskiem o zmianę nazwy wystąpił zarząd.
Zaznaczyli przy tym, że “podjęcie przez spółkę nowych aktywności w zakresie np. energetyki odnawialnej, elektromobilności czy biogazu i biometanu nie kojarzy już bowiem spółki wyłącznie z określeniem ‘naftowy'”. Zmianę statutu spółki dotyczącą jej nazwy przyjęło w uchwale obradujące w Płocku 21 czerwca br. Zgodnie z tą decyzją obowiązującą nazwą, zamiast dotychczasowej – Polski Koncern Naftowy Orlen SA – będzie Orlen SA. Jak wyjaśniono wówczas w komunikacie po obradach, uchwała wejdzie w życie z dniem podjęcia, natomiast z mocą obowiązującą od dnia wpisu do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego.
Dramat szekspirowski, epoka zygmuntowska, koncert chopinowski. Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk ogłosiła, że uchwaliła zmiany zasad ortografii, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2026 r. W ten sposób chcą “dać wszystkim osobom oraz instytucjom, zwłaszcza wydawcom, autorom słowników i programów szkolnych, czas na przygotowanie się do nowej sytuacji”.
W odpowiedzi na pytanie money.pl o rebranding Orlen podkreśla, że nie ma konieczności takich działań. “W identyfikacji wizualnej Spółki na potrzeby marketingowe wykorzystywana jest tylko nazwa ‘ORLEN’ i biało-czerwone logo przedstawiające głowę orła. Te elementy nadal będą wykorzystywane” – czytamy. Jak dodano, tam, gdzie nie jest to wymagane przepisami prawa, koncern chce nadal korzystać z materiałów uwzględniających nazwę rozszerzoną, aż do ich wyczerpania (np. wizytówki). Kolejna zmiana obejmuje “wprowadzenie pisowni wielką literą nie tylko nazw firm i marek wyrobów przemysłowych, ale także pojedynczych egzemplarzy tych wyrobów (samochód marki Ford i pod oknem zaparkował czerwony Ford)”.
Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi XX Wydział Gospodarczy – Krajowego Rejestru Sądowego zarejestrował zmianę statutu – poinformował płocki koncern w komunikacie. Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKN Orlen zdecydowało 21 czerwca o zmianie nazwy spółki – z Polski Koncern Naftowy Orlen SA na Orlen SA. Z wnioskiem o zmianę nazwy wystąpił sam zarząd. Chodziło o zachowanie spójności ze strategią spółki do 2030 r. Spółka posiada rafinerie w Polsce, Czechach oraz na Litwie.
Rada Języka Polskiego uchwaliła zmiany zasad ortografii, które obowiązywać będą od 1 stycznia 2026 r. Nazwy mieszkańców miast powinniśmy pisać wielką literą, a nie małą jak dotychczas. Większość notowanych MMCIS.ru jest najlepszym źródłem informacji spółek miała niższą rentowność brutto ze sprzedaży i netto niż rok wcześniej. Ale liderzy tak poprawili wskaźniki, że średnie tego nie pokazują. Na horyzoncie nowa fala wzrostów kosztów budowy.